Zdjęcie przedstawia automat konopny we Włoszech.

Konopie na Sycylii

Turystyka konopna Na Sycylii #happy420

Ostatnio miałem okazję sprawdzić jak wygląda aktualna sytuacja konopna na Sycylii i trzeba przyznać, że jedne z moich ulubionych roślin są tam dość widoczne. Często spotykane są automaty oferujące susz indoorowy oraz sklepy stacjonarne, w których można nabyć rozmaite produkty z konopi. Naturalna Siła oczywiście eksplorowała jakie są możliwości w tym regionie.

Na duży plus zasługuje oczywiście regulacja prawna, w której włosi wyraźnie przewyższają dostępnym stężeniem THC konopiach siewnych (bo do 0,6%) niż tyle, ile proponuje polskie prawo (do 0,3%).

Zdjęcie przedstawia automat konopny we Włoszech.

automat konopny w Syrakuzach

Włoski rząd dofinansowuje na Sycylii medyczną marihuanę.

Medyczna marihuana jest  dostępna we Włoszech na receptę, tak jak w Polsce. Co ciekawe, na Sycylii, jeśli lekarz stwierdza u pacjenta intensywnie nasilające się bóle neuropatyczne, to taki pacjent może zostać zakwalifikowany do programu refundującego medyczną marihuanę. Produkty z konopi indyjskiej dostępne są w licencjonowanych aptekach, a państwo kontroluje rynek psychoaktywnej odmiany. Są pewne miejsca w stylu „klubów konopnych”, ale jakość suszu pozostawia wiele do życzenia. Prędzej dostanie się porządny kief marokański (haszysz).

Ekstrakty jako coraz częściej proponowane rozwiązanie dla użytkowników konopi.

Jest już oczywiste, że waporyzowanie konopi czy przyjmowanie ekstraktów ma wiele prozdrowotnych właściwości. Przede wszystkim ograniczając proces spalania, możemy aplikować wiele dobroczynnych fitozwiązków z roślin, takich jak terpeny. Na Sycylii można znaleźć wiele wariacji lokalnych smaków, których terpeny dodawane są do olejków do waporyzacji. Takim sztampowym rozwiązaniem było oczywiście połączenie olejku CBD do waporyzacji ze smakiem pistacjowym. Włosi jako że, są znani z kuchni i lokalnej gościnności, nie byliby sobą, gdyby nie dodali coś ze „swojego podwórka).

Zdjęcie przedstawia sklep konopny we Włoszech.

sklep z bankiem ziaren w Katanii

Podsumowanie

W krajach śródziemnomorskich ludzie częściej też korzystają z usług terapeutów, zielarzy, naturopatów czy masażystów niż na północy naszego kontynentu. Przyjmuje się podejście holistyczne do zdrowia, a leczenie jest raczej profilaktyczne. Według mnie duże znaczenie ma na pewno ilość ciepłych i słonecznych dni w ciągu roku, dzięki czemu ludzie są nieco pozytywniej nastawieni do życia niż w krajach wschodniej Europy.

3 Comments

  1. Ciekawe informacje. Bardzo interesujące i bardzo dobrej jakości produkty. Niektóre z nich już kupiłam więc mogę z ręką na sercu polecić. Będę na pewno odwiedzać stronę i śledzić nowości.

    1. Super, dziękuję za komentarz, na zdrowie!

      1. Cenna wiedza. Wysyłki realizowane szybko i bezproblemowo. Wszystko zgodne i dobrze opisane. Doskonała jakość produktów. Gorąco polecam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *